První třída

M -   číselná osa 0 – 20, jednotky, desítky, psaní čísel do 15, porovnávání,
        sčítání a odčítání do 15
Písanka č. 3 – pokračování v písance
Slabikář – čtení ň, di, ti, ni, dě, tě, ně
Prvouka – dobrovolně  - téma jarní příroda, jarní květiny, práce na zahrádce,
          domácí zvířata - mláďata
27/03/2020
Tematický plán 1.ročník březen 2020
M – opakování sčítání a odčítání do 10
Geometrii a slovní úlohy přesouvám do 2.tř.
ČJ – pracujeme podle slabikáře a pracovních sešitů
ČJ   Čtení – ve slabikáři končíme s písmenem Ď
       Psaní písanka č. 2 – psací písmo ou,A,U,z,Z,N
PRV – téma jaro – bez nových pojmů, získávání vědomostí prožitkem a zkušenostmi žáků
Učivo PRV se opakuje ve 2.třídě, proto přesouvám učivo do 2.třídy.
Výchovné předměty – na základě dobrovolnosti.
22/03/2020

V pondělí bude od 9.30 - 11.00 otevřena škola. Vyzvedněte si prosím čtecí karty, prvouku PS a novou písanku 3.díl.Zvoňte asi na ředitelnu, paní zástupkyně Dobešová vám vše dá. Já jsem nemocná ( normálně ), takže do školy nepřijedu .Tato informace platí jen pro Měnínské, Otmarovští všechny materiály už mají.
Pro všechny - kdo chce , může vzít dětem domů kufřík na výtvarnou výchovu, aby si mohly malovat nebo něco tvořit.
S paní Lysákovou jsme vytvořily skupinu na Messengeru pod názvem 1. třída ZŠ Měnín , prosím zkuste se všichni přihlásit, abychom mohli spolu lépe komunikovat navzájem, posílat si obrázky a určitě přijde i na video. 15 rodičů je už přihlášeno.
Co se týče učení, budu posílat úkoly vždy v pondělí, takže na práci bude týden.
Zatím se kvůli škole nestresujte, stačí, že se stresuji já. Zatím pořád zjišťuji nejlepší možnosti pro všechny. Obávám se, že na to budeme mít času habaděj.
Nabídka - na internetu PC program školákov.eu - M,ČJ.
Pokud máte s něčím problém volejte, pište. Jsme na to společně. Ráda bych od vás měla i zpětnou vazbu, jak zvládáte úkoly, zda si se vším poradíte.
Zdravím vás a hlavně naše prvňáčky. NN
12/03/2020

M PS str.26,cv. všechna kromě cv.9,str.27,28,29,30 - co zvládnete.
SLA - písmeno š,Š číst str. 65 - 67.
Doporučuji každý den chvilku číst karty, slabikář. Čtenáři, co už znají všechna písmena číst si i nějakou knížku. Určitě každý den si poskládat aspoň 8 slov.
V písance bohužel nemůžeme jít dopředu, proto si na papír nebo do sešitu Holoubek zkuste každý den napsat pět slov, slabik, aby děti písmena nezapomněly ( vzory najdete v písance ).
Bohužel jinak to nejde. Důležité bude to, aby děti nezapomněly co už umí. Příští týden vám napíši M. Čtení a psaní bude pořád stejné. Ať jste všichni zdraví. NN

Doporučuji u dětí, kteří ještě neví zpaměti výsledky sčítání a odčítání do 10 počítat na názoru.