Keramika

V tomto velice oblíbeném kroužku se děti naučí pracovat s keramickou hlínou, budou se učit modelovat, pracovat s různými pomůckami a technikami. Budou rozvíjet svou kreativitu a fantazii. V kroužcích keramiky pracujeme s hlínami točířskými i šamotovými, výrobek po přežahu dekorujeme burelem a glazurami. Glazury máme klasické i efektní. Děti si také zkouší práci s vykrývacím voskem, licí hmotou, skleněnou drtí apod.

Do kroužku keramiky je vhodné mít starou košili nebo zástěru, aby se děti neumazaly. Výuka probíhá od října do května. Cena za tři měsíce (asi 12 lekcí po 60 minutách)je 400 kč. Ke konci školního roku je cena snížená kvůli menšímu počtu hodin za duben-květen. Otevřené jsou 4 kroužky keramiky po 10-12 dětech. V současné době je to strop pro množství výrobků, které pec zvládne vypálit.

V úterý od 17 do 18.30 hod. probíhá kroužek keramiky pro dospělé. Je možné platiti jednu hodinu individuálně nebo si předplatit 3 měsíce dopředu. V současné době je kapacita naplněna.